2020-09-28

SBA parems Vilniuje studijuosiančius Baltarusijos piliečius

Pastaruoju metu gerokai padaugėjus Baltarusijos piliečių, siekiančių studijuoti Vilniaus universitete, SBA grupė skirs paramą su jų studijomis ir pragyvenimu susijusioms išlaidoms padengti. Pagal su Vilniaus universitetu pasirašytą paramos sutartį, studentams iš Baltarusijos kas mėnesį bus skiriamos 300 EUR dydžio SBA stipendijos, o bendra paramos suma sieks iki 100 000 eurų.

„Skirdami stipendijas siekiame palengvinti baltarusių jaunimo galimybes studijuoti mūsų šalyje ir taip stiprinti akademinius bei žmogiškuosius ryšius tarp abiejų valstybių“, – teigia SBA prezidentas Arūnas Martinkevičius.

Pasak Vilniaus universiteto, šiemet norą studijuoti seniausioje Lietuvos aukštojoje mokykloje jau  pareiškė beveik 220 kaimyninės šalies studentų. Jie siekia įgyti ekonomikos, informacinių sistemų, anglų filologijos, tarptautinio verslo, tarptautinės projektų vadybos ir kitų krypčių išsilavinimą.

„SBA sprendimas yra puikus atsakingo ir neabejingo verslo pavyzdys, už kurį esame išties dėkingi. Jis be abejonės padidins mūsų galimybes pasiūlyti studijas didesniam Baltarusijos studentų skaičiui, kuriems, kaip matome, ta parama yra labai aktuali“, – sako VU rektorius prof. Rimvydas Petrauskas.

Stipendijos skiriamos tiek siekiantiems bakalauro, tiek magistro diplomo.

SBA yra viena didžiausių įmonių grupių Lietuvoje, veikianti NT, tekstilės ir baldų gamybos sektoriuose. Grupės įmonėse dirba arti 5000 žmonių.

Vilniaus universitetas – viena seniausių ir žymiausių Vidurio ir Rytų Europos aukštųjų mokyklų. Pasauliniame aukštųjų mokyklų reitinge Vilniaus universitetas patenka tarp 500 geriausių universitetų ir siekia tapti Europos regiono lyderiu, kuris palaiko glaudžius ryšius su žymiausiais Lietuvos ir  užsienio mokslo centrais bei verslo įmonėmis. Vilniaus universitete studijuoja daugiau nei 20 tūkst. studentų, dirba 4500 darbuotojų.

Grįžti į naujienų archyvą