2019-01-28

SBA įmonės „Kauno baldai“ pardavimų šuolis Beniliukso šalyse lėmė pajamų augimo rekordą

SBA grupės valdoma minkštųjų baldų gamintoja bendrovė „Kauno baldai“ surado kelią į užsienio pirkėjų namus ir tai leido pasiekti dešimtmečio pajamų augimo rekordą. Bendrovės pardavimai 2018 m. palyginti su 2017 m. pašoko 25 proc. iki 17,3 mln. eurų.

„Praėjusių metų pajamų šuolis ir pastarieji keleri spartaus augimo metai rodo, kad mūsų strateginis veiklos posūkis – baldų kolekcijas kurti patiems – 100 proc. pasiteisino. „Kauno baldų“ sukurtų gaminių dalis pardavimų struktūroje padvigubėjo ir pernai jau sudarė du trečdalius, kai dar prieš porą metų buvo perpus mažesnė“, - sako SBA grupės įmonės „Kauno baldai“ direktorius Tomas Mauricas.

Pasak jo, savų dizainerių sukurti baldai sudaro galimybes ne tik didinti pardavimus, bet ir gauti didesnę vertę gamybos grandinėje. Tad šiemet „Kauno baldai“ dar labiau augins jų pačių kuriamų kolekcijų dalį.

Bendrovės vadovo teigimu, strateginės eksporto kryptys išlieka Beniliukso šalys ir Skandinavija. Beniliukso šalyse pernai pardavimai pašoko 37 procentais. Sėkmę šiose šalyse lėmė pačių kauniečių sukurtos naujos išskirtinės sofos ir kampai, kuriuos pamėgo pirkėjai. Skandinavijoje pardavimų augimas taip pat buvo dviženklis ir sudarė 18 procentų.  

„Dar vienas šių metų prioritetas – plėsti pardavimų geografiją. Praėjusių metų pabaigoje įžengėme į didžiausią baldų rinką žemyninėje Europoje – Vokietiją. Šiemet čia sieksime stiprinti savo pozicijas“, - sako T. Mauricas.

„Kauno baldų“ produkcija prekiauja didieji Beniliukso, Skandinavijos šalių baldų prekybos tinklai ir didmenininkai.

Padidinti gamybą ir pardavimus „Kauno baldams“ leido ir investicijos į modernius bei efektyvius įrengimus. Pernai tam skirta beveik 0,5 mln. eurų. Panašią sumą planuojama investuoti ir šiemet.  

Grįžti į naujienų archyvą