2019-10-24

SBA bendrovė „Kauno baldai“ prognozuoja rekordinius metus

SBA grupės minkštųjų baldų gamintojas „Kauno baldai“ per tris šių metų ketvirčius pardavimus išaugino iki 15,4 mln. eurų. Tai beveik 27 proc. daugiau nei tuo pačiu laikotarpiu pernai.

„Nepaisant neapibrėžtumo ir dažnėjančių kalbų apie pasaulinę ekonomikos recesiją, apsukų nemažiname – „Kauno baldai“ šiemet planuoja rekordinius pardavimus, kurie pirmą kartą turėtų viršyti 20 mln. eurų. Mūsų pačių kurtos minkštųjų baldų kolekcijos sėkmingai konkuruoja tradicinėse bendrovės rinkose – Beniliukso šalyse ir Skandinavijoje. Čia pardavimai šiemet auga 24-25 procentais. Pasiteisino sprendimas žengti į Vokietijos rinką – pardavimai čia jau sudaro apie dešimtadalį mūsų pajamų“, – sako „Kauno baldų“ direktorius Tomas Mauricas.

Anot jo, bendrovei įsitvirtinti naujoje rinkoje padeda užsienio parodose užmegzti kontaktai. Rugsėjį Vokietijoje Bad Salzuflene vykusioje specializuotoje M.O.W. parodoje „Kauno baldai“ pirmą kartą potencialiems partneriams pristatė 8 kolekcijas ir jau turi pasirašytų sutarčių. Bendrovės tikslas – per kelerius metus pasiekti, kad pardavimai Vokietijoje sudarytų apie 20 proc. visų įmonės pardavimų.

„Nors antrą šių metų ketvirtį, palyginti su ankstesniu, Vokietijoje fiksuotas nežymus ekonomikos nuosmukis, tačiau paklausa kokybiškai produkcijai ir aktyvi rinkodara padeda „Kauno baldams“ atsikovoti savo rinkos dalį ir toliau stiprinti pozicijas. Jei nesirealizuos juodžiausi krizės scenarijai, kitąmet Vokietijoje savo gaminių parduosime dvigubai daugiau nei šiemet“, – prognozuoja T.Mauricas.

Pasak jo, spartus pastarųjų kelerių metų pardavimų didėjimas yra iššūkis bendrovei, tačiau profesionalios ir kokybiškai dirbančios komandos sustyguoti gamybos procesai užtikrins augimą ir ateityje.

Kauniečiai baldus Vakarų rinkose daugiausiai parduoda su savo prekės ženklu. „Kauno baldai“ eksportuoja 100 proc. produkcijos.

Pastaraisiais metais sparčiai augantys „Kauno baldai“ ieško sklypo statyti naują fabriką Kauno mieste arba Kauno rajone, kuriame dirbtų apie 400 žmonių. Investicijos į projektą turėtų siekti apie 25 mln. eurų.

Grįžti į naujienų archyvą