2018-05-07

SBA baldų grupės pardavimai šovė aukštyn

Koncerno SBA investicijos į valdomų baldų fabrikų pajėgumų didinimą leidžia įmonėms pasiekti vis geresnius rezultatus. SBA baldų grupės konsoliduoti pardavimai pirmąjį 2018 m. ketvirtį išaugo iki 76,2 mln. eurų ir buvo 16,4 proc. arba 10,7 mln. eurų didesni nei per atitinkamą 2017 m. laikotarpį, kai pardavimai siekė 65,5 mln. eurų.

 „Investicijos leido padidinti ir gamybos pajėgumus, ir gaminių asortimentą, todėl stebime nuoseklų pardavimų augimą – kiekvienas šių metų mėnuo buvo geresnis nei pernai, kai fiksavome didžiausius pardavimus grupės istorijoje“, - komentuodamas baldų grupės rezultatus sakė koncerno SBA viceprezidentas Egidijus Valentinavičius.

Ypač sparčiai pardavimai augo didžiausioje SBA baldų grupės įmonėje AB “Klaipėdos baldai”. 2016-2017 m. daugiau nei 8 mln. eurų investicijų į gamybos plėtrą bei automatizavimą sulaukusi įmonė pirmąjį 2018 m. ketvirtį pardavimus didino net 30 proc.

„Pasaulinė baldų rinka yra itin konkurencinga, tad norėdami ir toliau gerinti veiklos rezultatus privalome būti žingsniu priekyje. Šiuo metu didžiausią dėmesį skiriame gamybos procesų automatizavimui. „Klaipėdos baldai“ kol kas yra vienintelis iš mūsų valdomų fabrikų, turintis atskirą robotizuotų darbo vietų kūrimo, gamybos ir testavimo padalinį. Įmonės rezultatai rodo, kad ši investicijų kryptis yra labai perspektyvi. Augant gamybos apimtims, didėja ir darbuotojų poreikis, tad automatizavus procesus, darbuotojus galime perkvalifikuoti ir perkelti į aukštesnę pridėtinę vertę kuriančias darbo vietas“, - sakė E.Valentinavičius.

Vien pernai „Klaipėdos balduose“ instaliuoti 6 industriniai robotai, pilnai automatizuota 12 darbo vietų. Šiais metais fabrike planuojama įdiegti dar 7 robotus. Metų pabaigoje klaipėdiečiai valdys jau daugiau nei 20 industrinių robotų.

54,6 proc. pardavimus pirmąjį 2018 m. ketvirtį didino ir Baltarusijoje veikiantis SBA baldų grupės fabrikas „Mebelain“, gaminantis Rusijos ir Europos rinkoms.

Kaip jau skelbta, koncernas SBA per artimiausius dvejus metus į „Mebelain“ fabriko plėtrą numatęs investuoti 24,2 mln. eurų. Planuojama, kad įvykdžius dvejų metų „Mebelain“ plėtros planą, fabriko pardavimai išaugs daugiau nei trigubai ir pasieks 70 mln. EUR.

Pirmąjį 2018 m. ketvirtį 22,2 proc. augo ir minkštus baldus gaminančios bendrovės „Kauno baldai“ pardavimai. Ypač daug į naujų kolekcijų kūrimą investuojanti įmonė metų pradžioje ženkliai padidino pardavimus Olandijos ir Prancūzijos rinkose. Šiandien „Kauno baldų“ sėkmės variklis – pačių kurtos minkštų baldų kolekcijos: patrauklus, mados tendencijas atitinkantis dizainas ir puiki kokybė.

Septynis baldų fabrikus valdantis koncernas SBA į jų gamybos plėtrą ir automatizavimą šiemet investuos – 27,5 mln. eurų.

Koncerno SBA valdomos SBA baldų grupės, vienijančios penkis Lietuvoje veikiančius fabrikus ir po vieną baldų gamyklą Baltarusijoje ir Rusijoje, pardavimai 2017 m. siekė 271,9 mln. eurų. Prognozuojama, kad 2018 m. SBA baldų grupės pardavimai turėtų pirmą kartą viršyti 300 mln. eurų.

Grįžti į naujienų archyvą