2018-09-13

„Visagino linija“ pardavimus augina investuodama į unikalią įrangą ir robotus

Vienas didžiausių SBA baldų grupei priklausančių fabrikų Lietuvoje „Visagino linija“ į naujo produkto gamybą per pusmetį investavo daugiau nei 3 mln. eur. ir sukūrė 100 naujų darbo vietų.

Ruošdamiesi IKEA dizainerių sukurtos stalo kojos masinei gamybai „Visagino linija“ visiškai pertvarkė ketvirtadalį gamybos plotų, sumontavo 10 naujų įrenginių, sukūrė 70 naujų darbo vietų. Dar 30 papildomų darbuotojų planuojama priimti rudenį, įsibėgėjus gamybai.

„Planuojame, kad vien šiais metais „Visagino linijoje“ bus pagaminta iki 700.000 vnt. šių gaminių, 2019 m. jų kiekis išaugs iki 3-3,5 mln., o kartu augs ir pardavimų apimtys“, - sakė UAB „Visagino Linija“ direktorius Viktoras Martinkus.

Bendrovė tikisi jau 2019 m. su nauju gaminiu padidinti įmonės pardavimus 15-20 proc.

Prekes pakuos robotai

Kaip vieną svarbių įmonės privalumų „Visagino linijos“ direktorius įvardija aukštos kvalifikacijos darbuotojus – būtent jų idėjos padėjo sukurti naujas technologijas gaminiui, su kuriuo siejamas būsimas „Visagino linijos“ augimas. „Gamybą automatizuojame ten, kur galime padidinti veiklos efektyvumą, atsisakyti fiziškai sunkaus darbo. Į automatizavimo ir robotizavimo programą iki šių metų pabaigos investuosim 2,5 mln. Eur. Pavyzdžiui, šiuo metu jau esame instaliavę 5 robotus ir automatizavę linijų užkrovimą, o iki metų pabaigos planuojame, kad „Visagino linijoje“ dirbs dar 7 robotai. Tai leidžia aukštos kvalifikacijos darbuotojams sumažinti rutininio darbo krūvį, o jų kompetencijas pritaikyti aukštesnės pridėtinės vertės darbams“, - sakė V. Martinkus.

Nauja sritis, kur „Visagino linija“ žmonių darbą keičia robotais yra gaminių pakavimo linija. Įmonė jau šį rudenį 4 iš planuojamų 7 robotų įdiegs 3000 m2 ploto pakavimo ceche ir, nestabdant gamybos bei darbo, perstatys ir robotizuos pakavimo procesą.

„Pakavimo linijų robotizavimas yra iššūkis, su kuriuo susiduria daugelis didžiųjų įmonių. Robotai gali pakeisti nemažą dalį rankų darbo ir pagerinti pakavimo kokybę, tačiau standartizuotų sprendimų, kurie tiktų visiems, nėra. Tad visą koncepciją kūrėme patys, bendradarbiaudami su lietuvių įrangos gamintojais“, - pasakoja „Visagino linijos“ direktorius V. Martinkus.

Pakavimo ir sandėliavimo procesų robotizavimas „Visagino linijai“ tapo ypač aktualus didėjant gamybos apimtims. Atnaujinus asortimentą, per pirmąjį 2018 m. pusmetį įmonės pardavimai, lyginant su tuo pačiu pernai metų periodu, išaugo 15,5 % ir siekė 37,5 mln. EUR. Tad, atsižvelgiant į įgyvendinamas investicijas, kliento poreikius ir siekiant užtikrinti stabilų produkcijos tiekimą, fabrikas perkėlė savo sandėliavimo plotus į išorinius sandėlius, išsinuomodama 3200 m2 bei nuo gruodžio mėnesio dar papildomus 2000 m2.

Investicijos pasiekė 40 mln. EUR

2006 m. veikti pradėjusioje „Visagino linijoje“ gaminami natūraliu lukštu ir pigmentine apdaila dengti medžio drožlių plokštės baldai: stalai, komodos, lentynos, stalčių komplektuojančios dalys. Pagrindinis įmonės užsakovas – Švedijos koncernas IKEA.

Šiuo metu „Visagino linijoje“ sukurta apie 800 darbo vietų – 300 daugiau nei įmonei pradėjus veiklą.

„Daugelis mūsų darbuotojų į įmonę atėjo neturėdami patirties baldų sektoriuje. Šiandien jie jau yra aukščiausios klasės profesionalai, ne tik dirbantys su moderniausia technologija, bet ir ją kuriantys, o įmonė sėkmingai konkuruoja pasauliniu mastu“, - sako „Visagino linijos“ direktorius V.Martinkus.

Pasak įmonės vadovo, augimas ir džiugina, ir verčia kasdien galvoti apie ateitį.

„Baldų gamyboje vis dar reikia daug rankų darbo, tad turime nuolatos ieškoti didesnio efektyvumo. Robotizavimas ir dar didesnis procesų automatizavimas yra vienintelė išeitis. Tiesa, ji reikalauja ir nuolatinių investicijų, ir inžinierinių sprendimų – daugeliu atveju įranga, kokios mums reikia, dar net nėra sukurta, tad darome šį darbą patys“, - sakė V.Martinkus.

Pagal investicijų apimtis UAB „Visagino linija“, Registrų centro duomenimis, yra antra didžiausia regiono bendrovė po uždaromos Ignalinos atominės elektrinės. Per 2005 – 2018 metus įmonę valdantis koncernas SBA į ją investavo beveik 40 mln. EUR.

Grįžti į naujienų archyvą