2017-07-18

SBA baldų grupės pardavimai pirmąjį pusmetį augo 16%

Konsoliduoti SBA baldų grupės pardavimai 2017 m. sausio-birželio mėnesiais siekė 127,5 mln. eurų ir buvo 16 proc. didesni nei per tą patį 2016 m. laikotarpį, kai siekė 110,3 mln. eurų. 

IKEA koncernui gaminančių SBA baldų grupės įmonių pardavimai pirmąjį 2017 m. pusmetį išaugo 15 proc.

„Klaipėdos baldai“ ženkliai išplėtė eksporto geografiją, kiti – ir Lietuvoje esantys grupės fabrikai, ir  Baltarusijoje įsikūrusi „Mebelain“ gamykla – padidino gaminių asortimentą ir pradėjo gaminti naujų kolekcijų baldus“, - augančius pardavimus komentavo koncerno SBA viceprezidentas Egidijus Valentinavičius.

16 proc. išaugo ir SBA baldų grupei priklausančių „Kauno baldų“ pardavimai. Minkštuosius baldus gaminanti įmonė iš esmės atnaujinusi asortimentą stilingesniais ir modernesniais gaminiais sėkmingai didina pardavimus Skandinavijoje ir Olandijoje.

2017 m. koncernas SBA į valdomas baldų įmones planuoja investuoti iki 19 mln. eurų. Didžioji investicijų dalis šiemet teks didžiausiems, Vakarų rinkoms gaminantiems SBA baldų grupės fabrikams – „Klaipėdos baldams“, „Visagino linijai“ ir „Germanikai“, taip pat „Šilutės baldams“.

„Nuolatinės investicijos į baldų fabrikus – neišvengiamos, jos padeda pasiekti itin aukštą gamybos efektyvumą, kuris būtinas ir tampa svarbiu SBA baldų grupės privalumu, konkuruojant globalioje rinkoje. Pavyzdžiui, įdiegus naują kalibravimo liniją „Klaipėdos balduose“ galime per minutę pagaminamų baldų kiekį padidinti nuo 20-25 iki 40 vienetų. Tai pasauliniu mastu unikalus sprendimas, nes, norint išvystyti reikiamą greitį ir tikslumą nenaudojami jokie įprasti mechanizmai – judesiui suteikti pasitelkta magnetinio lauko jėga. Itin džiugu, kad tai yra mūsų inžinierių sukurtas „know how“, kurį įgyvendinti buvo pasitelkti net septyni skirtingi įrangos gamintojai iš įvairių Europos šalių“, - komentuodamas  pusmečio baldų grupės rezultatus sakė E. Valentinavičius.

2016 m. rekordinius įmonės istorijoje – 241,47 mln. eurų pardavimus – pasiekusi SBA baldų grupė šiemet planuoja, kad  pardavimai augs iki 16 proc. ir pasieks 280 mln. eurų.

Grįžti į naujienų archyvą