2017-04-07

SBA baldų grupės pardavimai – didžiausi įmonės istorijoje

Koncerno SBA valdomos SBA baldų grupės, vienijančios penkis Lietuvoje veikiančius fabrikus ir po vieną baldų gamyklą Baltarusijoje ir Rusijoje, pardavimai 2016 m. siekė 241,47 mln. eurų ir buvo 7 proc. didesni, nei 2015 m., kai pardavimai sudarė 225,9 mln. eurų. Tai  - didžiausios iki šiol uždirbtos pajamos baldų grupės istorijoje.

Sparčiausiai augo AB „Klaipėdos baldai“  – pernai į gamybos plėtrą investavusi bevek 6 mln. eurų įmonė padidino pardavimus 16  proc. - iki 68  mln. eurų. Antras geriausias baldų grupės rezultatas pagal pardavimus priklauso „Visagino linijai“, uždirbusiai per 60 mln. eurų pajamų.

Per 2016 metus  į SBA baldų grupės įmones buvo investuota 14 mln. eurų.     

 Investicijos toliau didės

„Konkurencija pasaulinėje baldų gamybos rinkoje yra didžiulė, tad, norint išlaikyti pirmaujančias pozicijas, privalome investuoti į veiklos efektyvumo didinimą. Per ilgus darbo metus esame užsitarnavę partnerių pasitikėjimą, todėl šiandien turime tai išnaudoti toliau plėsdami gamybą. „Klaipėdos baldų“ pavyzdys parodė, jog einame teisinga linkme – pirmoji investicijų programos dalis buvo įsisavinta ne tik nemažinant gamybos apimčių, bet  jas dar ir padidinus“, -  komentuodamas baldų grupės rezultatus sakė koncerno SBA viceprezidentas Egidijus Valentinavičius.

Gamybos efektyvumas SBA baldų grupės fabrikuose 2016 m. išaugo 6 procentais.

2017 m. koncernas SBA į valdomas baldų įmones planuoja investuoti iki 19 mln. eurų.

„Pagrindinis dėmesys šiemet ir toliau išliks didžiausiems, Vakarų rinkoms gaminantiems, grupės valdomiems fabrikams – „Klaipėdos baldams“, „Visagino linijai“ ir „Germanikai“, taip pat „Šilutės baldams“. Skaičiuojame, kad, investavus į gamybos plėtrą, pavyzdžiui,  jau šiemet „Klaipėdos baldų“ gamybos pajėgumai išaugs 30 proc.“, - sakė E.Valentinavičius.

Pasak koncerno SBA viceprezidento, situacija Rytų rinkose, kur SBA baldų grupė valdo du fabrikus – „Mebelain“ Baltarusijoje ir „Novo Mebel“ Rusijoje – dėl stagnuojančios Rusijos ekonomikos išlieka neapibrėžta.

Prognozuojama, kad 2017 m. SBA baldų grupės pardavimai turėtų išaugti iki 16 proc. ir pasiekti 280 mln. eurų.

Pardavimų augimą užtikrina ne tik investicijos, bet ir sėkminga veikla naujose, strategiškai svarbiose rinkose. AB „Kauno baldai“ jau 2016 m. 10 proc. padidino pardavimus po to, kai  įmonės gaminami minkštieji baldai tapo paklausūs Skandinavijos šalių ir Olandijos mažmeninės prekybos tinkluose.

„Fabrikuose diegiamos ir mūsų pačių kuriamos inovacijos leidžia gaminti naujus, technologiškai sudėtingus ir didesnę pridėtinę vertę kuriančius gaminius. Lietuvos baldininkų atvirumas naujovėms ir gebėjimas jas greitai įdiegti yra labai svarbus klientams. Džiaugiamės sparčiai tvirtėjančiais „Kauno baldais“, kurie pernai naujų, savo pačių sukurtų  baldų pardavimus, lyginant su 2015 m., padidino 30 proc., o 2017 m. turi ambicijų šį rodiklį išauginti iki 57 proc.“, - sakė E.Valentinavičius.

Grįžti į naujienų archyvą