2017-05-05

SBA baldų grupės pardavimai I ketvirtį išaugo 16 procentų

Didžiausius pardavimus įmonės istorijoje 2016 m. pasiekusi SBA baldų grupė toliau skina investicijų į gamybinių pajėgumų plėtrą ir naujas technologijas rezultatus. Per pirmąjį 2017 m. ketvirtį koncerno SBA valdomos SBA baldų grupės konsoliduoti pardavimai išaugo iki 65,5 mln. eurų ir buvo 16 proc. arba 9,1 mln. eurų didesni nei per atitinkamą 2016 m. laikotarpį, kai pardavimai siekė 56,4 mln. eurų.

„Nuoseklios investicijos buvo skirtos ne tik gamybinių pajėgumų plėtrai, bet ir naujoms technologijoms diegti. Todėl šiandien SBA baldų grupės fabrikai yra vieni moderniausių Europoje, galintys gaminti platų gaminių asortimentą ir įgyvendinti sudėtingus klientų reikalavimus, pavyzdžiui,  pritaikyti į Pietryčių Aziją eksportuojamus baldus eksploatacijai itin drėgname klimate“, - komentuodamas baldų grupės rezultatus sakė koncerno SBA viceprezidentas Egidijus Valentinavičius.

2015-2016 m. į SBA baldų grupės įmones buvo investuota daugiau nei 27 mln. eurų. Planuojama, kad šiemet koncernas SBA investicijoms baldų įmonėse skirs dar iki 19 mln. eurų.

„Džiugina, kad 2017 m. pirmąjį ketvirtį įmonių rezultatai augo nuosekliai – visais mėnesiai fiksavome dviženklį konsoliduotų pardavimų augimą, gerėjo tiek Lietuvos įmonių, tiek ir Baltarusijoje ir Rusijoje esančių fabrikų rezultatai“, - sakė E.Valentinavičius.

Iš Lietuvoje veikiančių SBA baldų grupės įmonių sparčiausiai augo po investicijų gaminamos produkcijos asortimentą ženkliai išplėtusių AB „Šilutės baldai“  (20 proc. augimas, lyginant su 2016 m. pirmuoju ketvirčiu) ir UAB „Visagino linija“ (18 proc. augimas) pardavimai; nedaug atsiliko UAB „Germanika“ (17 proc. augimas). Pagal pardavimų apimtis SBA baldų grupės lyderiu išlieka AB „Klaipėdos baldai“.

„Klaipėdos balduose“ šiuo metu baigiamas antrasis gamyklos plėtros ir modernizavimo etapas, kurio rezultatus matysime ateityje. Tačiau jau dabar įmonė viršijo tiek planuotus 2017 m. pirmojo ketvirčio, tiek ir 2016 m. pardavimų rezultatus“, - sakė E.Valentinavičius.

Baltarusijoje veikianti SBA baldų grupės įmonė „Mebelain“ pardavimus per pirmąjį ketvirtį padidino 42 proc.,  Rusijoje veikianti gamykla “Novomebel” – 31 proc.

“Šios įmonės, atsižvelgdamos į sudėtingą ekonominę situaciją Rytų rinkose, pakeitė verslo modelį. „Mebelain“ vis didesnę gaminamos produkcijos dalį šiuo metu teikia Vakarų Europos rinkoms, o „Novomebel“ ženkliai išplėtė savo valdomų pardavimo taškų skaičių“, - SBA baldų grupės įmonių rezultatus komentavo E.Valentinavičius.

Koncerno SBA valdomos SBA baldų grupės, vienijančios penkis Lietuvoje veikiančius fabrikus ir po vieną baldų gamyklą Baltarusijoje ir Rusijoje, pardavimai 2016 m. siekė 241,47 mln. eurų. Prognozuojama, kad 2017 m. SBA baldų grupės pardavimai turėtų išaugti iki 16 proc. ir pasiekti 280 mln. eurų.

Grįžti į naujienų archyvą