2017-06-07

Ant „Green Hall“ verslo centro stogo iškelti inkilai pelėsakaliams

Vilniaus centre, ant „Green Hall“ verslo centro stogo iškelti pirmieji mieste inkilai pelėsakaliams. Paukščių oazę Neries pakrantėje kuriantys ornitologai tikisi, kad į Raudonąją knygą įtrauktas paukštis ateityje perės viename žaliausių Vilniaus rajonų.

„Šį pavasarį, kartu su „Green Hall“ verslo slėnį kuriančio koncerno SBA komanda, Neries pakrantėje iškėlėme aštuonis inkilus – šešiuose jų jau peri paukščiai. Tai rodo, kad sukūrus tinkamas sąlygas net ir miesto centre galima džiaugtis gamtos įvairove“, - sakė biomedicinos mokslų daktaras, biologas Darius Stončius.

Apžiūrėjęs šalia „Green Hall“ iškeltus inkilus biologas suskaičiavo, kad juose įsikūrė 4 skirtingų rūšių sparnuočiai.

„Pirmieji į naujuosius būstus įsikėlė varnėnai, karklažvirbliai, margasparnės musinukės ir didžiosios zylės. Labai tikiuosi, kad ateityje ši įvairovė dar didės – gyventojų laukia didžiajam dančiasnapiui skirtas inkilas, o ant verslo centro stogo iškilo du inkilai pelėsakaliams. Manau, ateityje inkilų šalia „Green Hall“ verslo slėnio daugės, nes čia kuriamos itin palankios sąlygos sparnuočiams“, - vardija D.Stončius.

Inkilai Neries krantinės medžiuose – tai tik vienas iš žingsnių, kuriuos iniciavo koncernas SBA, kad pačiame Vilniaus centre būtų sukurta oazė paukščiams.

Balandžio mėnesį Žvėryne dirbantys ir gyvenantys žmonės Neries pakrantėje šalia „Green Hall“ verslo centro pasodino beveik 60 specialiai parinktų, uogas nokinančių medžių, kurie suteiks prieglobstį Lietuvoje žiemojantiems paukščiams.

„Žmonės dažnai klaidingai mano, kad mieste gyvena tik žvirbliai, balandžiai ir kuosos. Iš tiesų, Vilniuje gyvena apie 100 rūšių perinčių paukščių, dar dešimtys skirtingų rūšių atskrenda čia žiemoti. Paukščiai ir žmonės gali puikiai sugyventi ir miesto šurmulyje. Juo labiau, kad Vilnius žalias ir pakankamai ramus miestas. Sparnuočiams juk reikia ne tiek ir daug – vietų perėjimui, maisto ir tam tikro saugumo“, - sako D. Stončius.

Pavasarį pasodinti jau ūgtelėję medžiai, pasak teritoriją prižiūrinčių Vilniaus miesto apželdinimo specialistų, puikiai prigijo, tad jau šį rudenį žiemoti į Lietuvą atskridusių paukščių čia lauks pirmasis vaišių stalas.

„Džiaugiamės, kad ši iniciatyva sulaukė didelio „Green Hall“ verslo slėnyje dirbančių žmonių palaikymo – jie nuoširdžiai ir entuziastingai dalyvavo kuriant šią gamtos oazę, o dabar dažnai leidžia laiką joje, ne tik ilsėdamiesi pietų pertraukos metu, bet ir persikeldami dirbti į Neries pakrantę“, - pasakoja „Green Hall“ verslo centrą vystančios SBA įmonės „Urban Inventors“ direktorius Lionginas Šepetys. 

Grįžti į naujienų archyvą