2011-08-09

Koncerno SBA valdomų baldų įmonių pardavimai per pusmetį išaugo 14,3%

Vienos didžiausių Baltijos šalyse pramonės įmonių grupių - Koncerno SBA - valdomos baldų įmonės ne tik sėkmingai išlaikė krizės egzaminą, bet ir toliau demonstruoja spartaus augimo rezultatus. Per pirmąjį šių metų pusmetį SBA baldų grupės įmonių pardavimai išaugo 14,3% ir sudarė 236 mln. Lt.   

 Pasak SBA baldų kompanijos generalinio direktoriaus Ričardo Kiaurakio, pagrindinės augimo priežastys – ilgalaikių kontraktų tęstinumas, geras mūsų produkcijos kokybės ir kainos santykis bei plėtra naujose rinkose. “Laikomės nuoseklios ir pastovios investavimo į įmonių gamybos plėtrą, naujausias technologijaspolitikos. Tai leidžia mums išlikti konkurencingais ir patikimais partneriais mūsų klientams”, - pasakojo Ričardas Kiaurakis.

 Virš 90 proc. visos Koncerno SBA valdomų baldų įmonių produkcijos yra eksportuojama. “Pasaulinė ekonomikos recesija gerokai įtakojo visų šalių pirkėjų elgseną – žmonės pradėjo atidžiau rinktis, ką pirkti. Kokybiška produkcija ir konkurencinga kaina tapo lemiamais veiksniais, prieš priimant sprendimą dėl    vienokio ar kitokio daikto įsigijimo. Tai, kad SBA baldų kompanijos eksporto apimtis nuolat auga, rodo, kad patenkiname net ir reikliausių klientų poreikius”, -  tęsė R. Kiaurakis. SBA baldų kompanijos generalinis direktorius džiaugiasi, kad kompanija yra  didžiausia Švedijos  “IKEA” partnerė Lietuvoje. “IKEA” yra labai reiklus klientas, tad atitikti jų keliamus reikalavimus nėra paprasta. Džiaugiamės, kad visos mūsų investicijos į naujausias technologijas, aukšta kompetencija ir ilgametė patirtis leidžia išlikti didžiausiais Švedijos giganto partneriais Lietuvoje” – teigė p. Ričardas.

 Konsoliduoti Koncerno “SBA” valdomos didžiausios Lietuvoje baldų grupės pardavimai 2009 m. siekė 441,07 mln. Litų, o 2010 m. pardavimų apimtys paaugo iki 444,74 mln. Litų. Koncernas SBA valdo šešias baldų gamybos įmones Lietuvoje ir Rusijoje -  UAB „Visagino linija“, AB „Klaipėdos baldai“, AB „Šilutės baldai“, AB „Kauno baldai“, UAB „Germanika“ ir UAB „Novo Mebel“ (Rusija). Koncernas taip pat vysto plyno lauko (green field) investicijų projektą Mogiliove (Baltarusija). Investicijos dydis sieks 43,7 mln. Lt, o planuojama modernių natūraliu lukštu dengtų baldų – stalų, lentynų, miegamojo ir svetainės baldų - gamybos pradžia 2012 m. vasara.

 Dar 36 mln. litų Koncernas SBA jau investuoja į Šilutės rajone veikiančią gamyklą “Germanika”, kur bus įdiegta nujausia „vilktų“ korpusinių baldų gamybos technologija. Planuojama gamybos pradžia – šių metų spalio mėnuo.

 “Pusmečio rezultatai nuteikia tikrai optimistiškai. Turint omeny, kad baldų sektorius turi sezoniškumą ir paprastai pirmas pusmetis nebūna pats geriausias, tad tikimės, kad antrą pusmetį sulauksime dar didesnio pardavimų augimo”, - pridūrė R. Kiaurakis.

Grįžti į naujienų archyvą