2011-11-07

Koncerno SBA valdomų baldų įmonių pardavimai per 9 mėnesius – 375 mln. litų

Vienos didžiausių Baltijos šalyse pramonės įmonių grupių - Koncerno SBA - valdomų baldų įmonių pardavimai per pirmus 9 šių metų mėnesius išaugo 13,7% ir sudarė 375 mln. litų, kai tuo pat laikotarpiu praėjusiais metais buvo 330 mln. litų.

Pasak UAB “SBA baldų kompanijos” generalinio direktoriaus Ričardo Kiaurakio, pagrindinės augimo priežastys – ilgalaikių kontraktų tęstinumas, geras produkcijos kokybės ir kainos santykis bei plėtra naujose rinkose.

Virš 90 proc. visos Koncerno SBA valdomų baldų įmonių produkcijos yra eksportuojama ir tuo pačiu Europos Sąjungos (ES) valstybėse parduodama virš 77 proc. gaminių. Nors šiuo metu stebimas pardavimų sąstingis ES ir Šiaurės Amerikoje rinkose, SBA pardavimai išlieka stabilūs. Auga pardavimai naujiems klientams Rytų valstybėse, vokiškai kalbančiuose regionuose.

“Esame įdomūs ir patrauklūs pirkėjams ne tik senojoje Europoje, turime užsakymų net ir iš mažiausiai ekonominės krizės paliestos Australijos, - sako “SBA baldų kompanijos” vadovas. - SBA baldų grupė išlaiko pardavimų augimą, nors baldų pardavimai pasaulinėse rinkose mažėja. Sėkmingai pasirašyti ilgalaikiai kontraktai su vienu didžiausiu partneriu Švedijos kompanija “IKEA”, taip pat ir su kitais pirkėjais. SBA atstovybių pardavimų tendencijos ir rezultatai nuteikia teigiamai”.

Ričardo Kiaurakio teigimu, nuolatinėmis investicijomis į naujas technologijas, įrengimus, siekiema didininti produkto gamybos lankstumą, o tai leidžia rinkoms pateikti savito dizaino produktą su naujų medžiagų panaudojimo galimybėmis. “Investuojame, nes žinome, kad tai leis taupyti, mažinti veiklos kaštus ir didins SBA grupės produkto konkurencingumą rinkose”, – sako SBA baldų grupės vadovas.

Koncerno SBA valdomos didžiausios Lietuvoje baldų grupės pardavimai 2009 m. siekė 441,07 mln. litų, o 2010 m. pardavimų apimtys paaugo iki 444,74 mln. litų. Koncernas SBA valdo šešias baldų gamybos įmones Lietuvoje ir Rusijoje - UAB „Visagino linija“, AB „Klaipėdos baldai“, AB „Šilutės baldai“, AB „Kauno baldai“, UAB „Germanika“ ir UAB „Novo Mebel“ (Rusija).

Grįžti į naujienų archyvą